تبلیغات
A.W.Surveys - Get Paid to Review Websites! ✒ Korean Stories Critics ✒ - معرفی جین اوستین و رمان "ترغیب"
تاریخ : جمعه 3 آبان 1392 | 08:29 | نویسنده : Mary


جین اوستین Jane Austen خانم نویسنده انگلیسی و كوچكترین فرزند از هفت بچه خانواده‌‌اش بود كه به سال 1775 در بخش استیونتون ناحیه همپشایر متولد گردید. تمام افراد این خانواده باهوش و تحصیل كرده و نسبت به همدیگر بسیار علاقه‌مند بودند. پنج برادر بزرگ او ازدواج كردند ولی جین و خواهرش كاساندرا هرگز ازدواج نكردند. این دوخواهر از صمیم قلب همدیگر رادوست داشتند و شاید به جرأت می‌توان گفت رابطه بین الیزابت و جین در كتاب معروفش به نام غرور و تعصب آئینه تمام‌نمایی از همین علاقه بیش از اندازه نویسنده كتاب و خواهرش می‌باشد. جین كار نویسندگی را از چهارده سالگی برای سرگرمی افراد فامیل آغاز كرد، اولین طرح‌ها و پیش‌نویس‌های كتاب «غرور و تعصب» و «كلیسای نورتانگر» را هنگامی كه هنوز به سن بیست‌وچهار سالگی نرسیده بود نوشت. 

وی در تمام طول عمرش بیش از شش رمان خلق نكرد ولی همین شش رمان مقام والایی در ادبیات انگلیسی دارا می‌باشند. از یك نقطه‌نظر این كتاب‌ها پیش‌قدم داستان‌های عشقی هستند و آن هم به واسطه خاتمه‌های خوب و خوش، دسیسه‌هایی جالب و احترامی عمیق برای فضیلت خانوادگی. با اینكه جین اوستین تمام عمرش را در ایام جنگ سرد بین فرانسه و انگلستان گذراند ولی هیچ‌گونه بازتابی از این حادثه در نوشته‌هایش نمودار نیست. وی در سال 1817 به خاطر دستور پزشك برای مداوای طبی به وینچستر مسافرت كرد و در همان شهر درگذشت. 

چهار رمان دیگر او عبارتند از:

پارك مانسفیلد
اما
وسوسه(ترغیب)
حس و حساسیت


آن الیوت» دختری است از یك خانواده ثروتمند و اشرافی.
او دختری است بسیار خوش فكر و زیبا با شیطنت های كودكانه یك دختربچه.
در این رمان جین آستن حتی به یك نوع عشق و ارتباط نیز دست یافته و وقایع و خط سیر رمان را به نحوی پیش می برد كه خواننده پیوسته در پی درك این رشته های عاطفی می باشد.
آن الیوت دختری است كه عاشق مردی به نام«ونت ورث» است و پیمان عشق و نامزدی آنها در پی آنكه دو خواهر آن الیوت تصور می كنند كه این دو نفر زوج مناسبی برای هم نخواهند بود، شكسته شده و آنها از یكدیگر جدا می شوند.

طبقه بندی: معرفی مشاهیر بزرگ،
برچسب ها: جین اوستین،